Značka snadno a rychle I. – CANVA

Předem bych chtěl upozornit, že preferuji, aby každý kdo má v plánu kvalitně propagovat svůj byznys kontaktoval kvalitní grafické studio nebo grafika na volné noze. Přeci jenom když se tím někdo živý, dokáže tvořit jiné věci než člověk, který se grafice a designu nevěnuje.

V několika článcích se Vám pokusím popsat několik online programů, ve kterých dokážete vytvořit jednoduché propagační materiály.

CANVA

https://www.canva.com/

Asi hlavní výhodou je to, že je v češtině a v základní verzi je zdarma. Celý proces tvorby probíhá online. Práce s tímto programem je jednoduchá, nabízí několik desítek šablon zdarma a je tak vhodný pokud nemáte dostatek času a zkušeností s tvorbou grafiky.

Dá se tedy říct, že pokud máte aspoň trochu uměleckého cítění, tak nemůžete šlápnout vedle.

Jak začít?

Začnete jednoduchou registrací (můžete využít google účet) a pak už si vybíráte to, co byste chtěl/a vytvořit. Vše probíhá metodou drag & drop. Je to metoda, kterou přetahujete z nabídky prvky, které byste chtěli mít na propagačním materiálu.

Platí ale jednoduché pravidlo a doporučení. Někdy méně prvků je více. Pokud si tedy nejste jisti, preferuji vybrat pouze šablonu a nijak zásadně do ní nezasahovat.

Jak můžu finální tiskovinu stáhnout?

Na výběr je několik možností – PDF, JPG, PNG

Při ukládání do PDF umí uložit vč. trimboxů a ořezek.

O autorovi Marek Németh