Nejlepší stránky, kde najdete fonty zdarma

 

Hledáte písma pro své zákazníky nebo jen sami pro sebe? V tomto článku se vám s tímto problémem pokusíme pomoct. Začneme prvně celosvětovými weby a pak přejdeme na náš nejpopulárnější web. Na všech níže uvedených stránkách najdete jak fonty pro osobní použití, tak i komerční. Vždy ale doporučujeme přečíst si licenci ke každému fontu.

 

  1. DAFONT

Největší archiv bezplatných fontů. Obsahuje více jak 34 000 písem, z nichž jsou mnohé pro osobní potřebu zcela zdarma, pro komerční využití je vždy potřeba přečíst si ke každému licenční podmínky. Většinou jsou přiložené v jednom zipu spolu s fontem

Všechny fonty jsou rozdělené do kategorií, takže vždy najdete to, co hledáte. Jako zajímavost bychom uvedli kategorii s ručně psanými písmy. Pozorně kontrolujte, zda fonty obsahují správnou diakritiku.

 

  1. FONT SQUIRREL

Nejlepší web pro hledání fontů pro komerční využití. Všechny fonty na tomto webu můžete využívat ke komerčním účelům. Nemusíte se tak bát a zbytečně řešit licence. I když jsou fonty zcela zdarma, nemusíte se bát, že by jejich kvalita nebyla dostačující. Najdete zde opravdu kvalitní kousky.

 

  1. FONTY GOOGLU

Adresář bezplatně stahovatelných písem pro vaše projekty. Je zde k dispozici 854 webfontů. Užitečnou funkcí této databáze je online nastavení parametrů u všech fontů, jako je velikost nebo styl. Informace o každém fontu jsou velice podrobné. Najdete zde informace o písmu a designérovi, který font vytvořil a také o všech důležitých detailech licence.

 

  1. FONT SPACE

Portál, ve kterém najdete více jak 35 000 bezplatných fontů ke stažení od více jak 2000 designérů. Tato databáze je vhodná hlavně pro ty, kteří hledají fonty pro osobní projekty. Kvalitní hledání fontů je zajištěno přehlednými kategoriemi a také si po registraci můžete vytvořit svou vlastní kolekci oblíbených fontů.

 

  1. ČESKÉ FONTY

V tomto českém projektu najdete fonty, které podporují českou diakritiku. Všechny fonty na tomto projektu mají free licenci jak pro osobní využití, tak i pro komerční. Pokud ale najdete font se specifickými licenčními podmínkami, budete o tom informováni přímo na stránce daného fontu.

Zdroj: Pixart

O autorovi Marek Németh