Velký, opravdu velký

Venku nebo uvnitř. Dobře umístěného a vypadajícího banneru je těžké si nevšimnout.

Bannery patří mezi velkoformátové produkty, které patří u nás mezi nejčastěji vyráběný produkt. Hlavní výhodou je flexibilita použití. Nejčastěji tak tiskneme bannery pro firmy, obchodní veletrhy nebo maloobchodní prostory. Díky vysokofrekvenčnímu svařování banneru nejsme nijak limitovaní velikostí, a tak není problém vytisknout banner velikosti 1m x 1m, ale i velké bannery typu 20mx3m.

Pro bannerovou grafiku platí trochu jiná pravidla, než pro jiné velkoformátové tiskoviny.

1. Velikost

Ať už je Váš banner jakkoliv velký, musíte počítat s tím, že je určený na to oslovit. To nejčastěji učiní zákazník z velké vzdálenosti a nebude mít tak čas číst příliš mnoho textu. Proto je důležité nebát se ho oslovit velkým nápisem, heslovitě bez zbytečných informací.

2. Vzdušnost

Banner by  neměl obsahovat mnoho grafických prvků. Stačí logo, nadpis nebo výzva k nějaké akci. Pamatujte, že není důležité upozornit na všechny Vaše aktivity nebo produkty podnikání, ale zaujmout jedním produktem nebo speciální akcí. Čím jednodušší zpráva, tím efektivnější může Vaše reklama být.

3. Jednoduše ale profesionálně

I když by měl být Váš banner jednoduchý, nikdy neignorujte celkový design. Váš banner musí vypadat profesionálně. Nestačí tak vzít text, logo a vložit jeden obrázek. Důležité je vše důkladně propojit. Proto není nejlepší nevytvářet vše takzvaně jen tak doma na koleni, ale obrátit se na Vašeho grafika a využít firemního designu a logomanuálu. Pokud totiž Váš banner bude vypadat lacině, může si Váš potencionální zákazník říct to samé o Vašem podnikání.

 

 

4. Dodržujte pravidla

Bez ohledu na to co propagujete, je důležité abyste zbytečně neexperimentovali. Ideální tak je udržovat firemní barvy, aby Vaše značka byla lehce zapamatovatelná.

 

Jak plachty tiskneme my?

Reklamní plachty i autoplachty potiskneme ve špičkové kvalitě na míru, dle Vašich požadavků. Neváhejte navštívit naše stránky www.vytisknetesi.cz 

Výrobu reklamní plachty provádíme různými druhy tisku (platí i pro autoplachty):

  • solventním,
  • mildsolventním,
  • sublimačním disperzním,
  • a UV tiskem

Reklamní plachty i autoplachty tiskneme digitálně, a to ve vysoké kvalitě pro blízkou pohledovou vzdálenost i v rozlišení vhodném pro exteriérové aplikace.

Tiskneme na strojích DURST 512, DURST Rho 320r, OCE ARIZONA 350 XT, DURST RHO 600 Presto v šíři pásu z jednoho ks až 5 m.

 

 

 

 

 

O autorovi Marek Németh